Volajte 0905 540 219
zbavsasefa@finportal.sk

Referencie

ROZHOVOR"Nenechajte sa uväzniť v zlatej klietke a robte svoju prácu s radosťou"

Väčšinu svojho profesionálneho života sa pohybuje vo svete obchodu, prevažne finančného sprostredkovania. Napriek úspešnej kariére sa rozhodol pre zásadnú zmenu a vymenil svojho dlhoročného zamestnávateľa za projekt spoločnej firmy. Ľubomír Harag, riaditeľ spoločnosti Regional HR, nám v rozhovore okrem iného prezradil, prečo sa rozhodol osamostatniť a spolupracovať so spoločnosťou Finportal.
 
Ako dlho sa venujete finančnému sprostredkovaniu? Čo Vás inšpirovalo pri voľbe Vášho zamerania?

Finančnému sprostredkovaniu sa venujem už takmer 12 rokov. K tejto profesii ma priviedla záľuba v číslach a programovanie rôznych kalkulačiek súvisiacich do veľkej miery s prácou finančného sprostredkovateľa. Najdôležitejším motívom však bola moja potreba deliť sa o vedomosti, zážitky a celkovo komunikácia a kontakt s ľuďmi.
 
Prečo ste sa rozhodli zmeniť svojho doterajšieho zamestnávateľa?

V spoločnosti Fincentrum som pracoval takmer 7 rokov a boli to veľmi plodné roky. Ako sa však firma vyvíja, vyvíja sa aj človek v nej a pokiaľ ich kroky naberú odlišný smer, je len otázkou času, kedy jeden druhého opustí.  
 
Stali ste sa partnerom spoločnosti Finportal. Aké boli dôvody Vašej voľby?

Výber môjho nasledujúceho „samostatného finančného agenta“ bol dlhodobý proces, ktorý sprevádzali rokovania, zoznamovania sa a dôsledné porovnávania. Pre spoločnosť Finportal som sa rozhodol hlavne pre jej moderné prístupy a otvorenosť pri konaní.
 
Čo od vzájomnej spolupráce očakávate?

Predovšetkým očakávam zázemie silnej a spoľahlivej spoločnosti a transparentnú spoluprácu, založenú na rovnocennom partnerstve. Nemenej dôležitý je pre mňa obojstranne výhodný obchod a background pre rozvoj myšlienky našej spoločnosti Regional HR s.r.o.
 
Akým smerom sa plánujete uberať so svojou firmou v budúcnosti?

Dôležité je nezaspať na vavrínoch a neustále sa v biznise posúvať ďalej. Chcel by som tiež ukázať ľuďom, že viac ako kariéra a honba za MLM pozíciou je mať priestor na pomoc druhým a silného partnera, ktorý vám umožní tento priestor naplno využiť. Ako v pracovnom, tak aj v osobnom živote.
 
Čo by ste poradili profesionálnym finančným sprostredkovateľom, ktorí nie sú spokojní so svojím terajším zamestnávateľom, alebo sa chcú jednoducho osamostatniť?

Odporúčam im, aby nabrali odvahu a vymenili zamestnávateľa za partnera, ktorý im umožní zaradiť sa do existujúcich štruktúr, alebo im umožní osamostatniť sa. Hlavné je, aby sa nikdy nenechali uväzniť v zlatej klietke, aby sa neriadili strachom z nového a aby tak mohli vždy vykonávať svoju prácu kvalitne a s radosťou.
 

Opýtali sme sa tých, ktorí sa rozhodli zbaviť šéfa:


Logo

Peter Kováč Vedúci manažér obchodnej divízie WINFIN Finančný servis

„V našej spoločnosti sme všetky smernice, príkazy a predpisy nahradili možnosťou slobodne sa rozhodnúť a prejaviť vlastný názor, podložený racionálnymi a rozumnými argumentami. Podpora silného partnera ako je Finportal a výplata 4x do mesiaca je niečo, za čo sa oplatí ísť do toho.“
Logo

Vladimír Bednár Vedúci manažér obchodnej divízie FINSERVICES

„Do svojej firmy si vyberám ľudí, ktorí chcú niekam patriť, ale zároveň dokážu byť sebestační v rozhodnutiach a môžem sa na nich spoľahnúť. Fungujeme ako tím ľudí, v ktorom je každý sám sebe šéfom. Nie je to práca na dobu určitú, je to poslanie, chuť neustále napredovať.“
Logo

Veronika Zarambukas Vedúci manažér obchodnej divízie Libertas Group

"Spoločnosť Finportal mi umožnila založiť vlastnú firmu, v ktorej sama rozhodujem o tom, koľko budem robiť, aké produkty budem predávať, s kým budem spolupracovať. Pocit vlastnej identity a možnosť byť kreatívny vám nedá nikto iný, než vy samy. Je skvelé budovať kariéru podľa seba, a určovať si vlastný obchodný model fungovania."